مقالات

مضرات زالو درمانی

زالو درمانی در طب سنتی

زالو درمانی یکی از روش های درمانی سنتی است. این نوع درمان مورد توجه عام مردم و بسیاری از پزشکان قرار گرفته است. این درمان از زمان های دور در روش های درمانی ایرانیان قرار داشته است. از این رو ابن سینا طبیب معروف ایرانی در زمان خودش از سه روش خون گیری که یکی از روش ها این نوع درمان بوده استفاده می کرده است. این درمان با تجویز پزشک و زیر نظر پزشک متخصص طب سنتی برای بیماری های زیادی مفید است. ولی باید در نظر داشت که این نوع درمان برای همگان مفید نبوده و ممکن است برای برخی مضر باشد.

زالو درمانی چه عوارضی دارد؟

زالو درمانی یکی از درمان هایی است که درصد عوارضی که دارد نسبت به مفید بودن این نوع درمان بسیار کمتر است. با این حال ممکن است پس از انجام عوارضی بروز یابند.

عوارض زالو درمانی در طب سنتی

برخی بعد از انجام زالو درمانی از محلی که زالو گزیده خونریزی زیادی دارند این در شرایطی رخ می دهد که تعداد زالو های آن نقطه زیاد بوده باشد. مثلا زمانی که ۲۵ زالو به طور همزمان استفاده شود مقدار خونی که از بدن خارج می شود ممکن است باعث به وجود آمدن کم خونی در فرد شود بنابراین اگر فردی هستید که کم خونی دارید یا بدنتان حساس است بهتر است از زالو درمانی استفاده نکنید.

آلوده نبودن و تمیز بودن زالو یکی از نکاتی است که از اهمیت زیادی بر خوردار است. اگر زالو در محیطی که آلوده باشد رشد کند منبع بیماری های باکتریایی است و ممکن است این بیماری ها را به انسان منتقل کند.

یکی دیگر از عوارضی که نسبت به مابقی عوارض اهمیت بیشتری دارد انجام این روش درمانی توسط افرادی که در این شیوه ی درمانی تخصصی ندارند است. در تمامی کارهای روزمره افرادی سودجو وجود دارند که اعتماد به هر کاری را برایمان سخت می کنند. در این روش درمانی نیز افراد سودجو وجود دارند که برای مزایا و سود در این حیطه بدون داشتن هیچ تخصصی مشغول به کار شده اند. زالو ها به دو دسته ی زالو های درمانی و زالو هایی که سم وارد بدن فرد می کنند تقسیم می شوند. این افراد از بین دو نوع زالو از زالو های غیر درمانی استفاده می کنند. افراد سود جو به دلیل اینکه در این روش درمانی تخصصی ندارند به سمت این زالو ها می روند با اینکه گاهی ممکن است با این کار مرگ بیمار را رقم بزنند. این روش درمانی را در مراکز معتبر و نزد افراد متخصص انجام دهید.

زالودرمانی در طب سنتی

بادکش درمانی در اصفهان

زالو درمانی برای چه افرادی مفید نیست؟

همانطور که پیش تر گفته شد زالو درمانی خواص و عوارضی دارد و همانطور که خواص و عوارض دارد برای برخی افراد مفید و برای برخی دیگر مضر است.

زالو درمانی برای چه افرادی مناسب نیست

 

 

افراد مبتلا به بیماری های گوارشی

افرادی که به بیماری های گوارشی مبتلا هستند کم خونی و یا از دست دادن خون برایشان مضر است و عوارض زیادی را در پیش دارد. برای مثال افرادی که به بیماری هایی مثل یبوست، نفخ معده و… دچار هستند به هیچ وجه از درمان هایی مثل حجامت و زالو درمانی نباید استفاده کنند زیرا این دو روش درمانی باعث ضعف بیشتر معده شان می شود.

افراد سرد مزاج

افرادی که مزاجشان سرد است و بدنشان در برابر غذا های سرد و آب و هوای سرد مقاوم نیست تحت هیچ شرایطی از این نوع درمان استفاده نکنند.

افراد با سن و سال کم

این درمان برای افراد زیر ۱۸ سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

خانم های باردار

این نوع درمان هم چنین برای خانم های باردار نیز مضر است.

نکات مهمی که در زمان زالو درمانی باید به آنها توجه کنید
  1. توجه داشته باشید که این درمان ممکن است حساسیت هایی را برای شما به وجود بیاورد.
  2. استفاده از این درمان در دوران قائدگی مناسب نیست پس سعی کنید در این دوران از این روش درمانی استفاده نکنید.
  3. افرادی که بدن های ضعیفی دارند و سیستم ایمنی بدنشان قوی نیست بهتر است از این شیوه ی درمانی استفاده نکنند.
  4. اگر فردی به بیماری های خونی مبتلا است بهتر است قبل انجام این نوع درمان با پزشک متخصص خود مشورت کند.

عوارض و مضرات زالو درمانی

از این رو مدیر تعالی دفتر طب سنتی ایرانی در رابطه با خواص و مضرات این نوع درمان گفته است: این درمان به دلیل وجود بزاقی که در دهان زالو وجود دارد برای افرادی که عمل های جراحی دارند موثر بوده و عوارض جانبی و ریسک جراحی را به مقدار زیادی کاهش می دهد. به طور کلی یکی از مفید ترین اعضای زالو بزاق آن است.

وی در رابطه با مضرات این روش درمانی افزود: زالو درمانی برای افرادی که قبلا دچار سکته مغزی شده اند و دچار وجود لخته ی خون در مغز شده اند اصلا گزینه ی مناسبی نیست. این درمان بیشترین ضرری که دارد خونریزی در محلی است که زالو آن را می گزد ولی این در حالی است که درمان به شیوه ی صحیح انجام نشود. اگر زالو درمانی به شیوه ی صحیح انجام شود این عارضه رخ نمی دهد. منظور از شیوه ی صحیح و اصولی انجام این درمان این است که زالو باید در محیطی سالم و تمیز پرورش یافته شده باشد و بعد از هر بار استفاده از آن سریعا کشته شود و برای افراد دیگری استفاده نشود و در آخر محلی را که زالو گزیده است به خوبی استریل شود. وی در آخر بیان کرد برای مراجعه و استفاده از این روش درمانی به مراکز معتبر و افراد متخصص در این حیطه رجوع کنید.

سخن پایانی

طبق این که در مطالب بالا چندین بار به این نکته اشاره شد قطعا به اهمیت این موضوع پی برده اید که انجام خدمات در مراکز معتبر و مطمئن توسط افراد متخصص بسیار اهمیت دارد. از این رو پیشنهاد ما به شما استفاده از خدمات زالو درمانی ما است که با کمی تحقیق متوجه اعتبار چندین ساله و ارائه خدمات بی نظیرمان خواهید شد. برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با مشاوران خدمات زالو درمانی ما کافی است به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *