حجامت یک روش قدیمی با قدمت چند هزار ساله می باشد که تقریبا در همه جای دنیا شناخته شده و انجام می شود. اما در نواحی آسیای شرقی، هند و ایران و پاکستان طرفداران زیادی دارد. شاید علم پزشکی مدرن و علم شیمیایی این کار را قبول نداشته باشد اما به هر حال طب سنتی و طب ایرانی آن را به خوبی قبول داشته و می شناسد. همچنین بسیاری از بیماری ها با این روش بهبودی حاصل کرده اند و یا وضعیت بیمار را به سمت بهتری سوق داده اند. از این روش نیز می توان در پیشگیری از ابتلا به بیماری ها نیز استفاده کرد.

حجامت روشی است که در آن از طریق یک دستگاه بادکش و یک لیوان مخصوص و بهداشتی نقاط خاصی از بدن را بادکش می کنند تا ناخالصی های موجود در عروق بدن در یک نقطه جمع شوند. این ناخالصی ها که بیشتر از سیاهرگ خون گرفته می شوند حاوی همان موادی است که در بدن ایجاد بیماری می کنند.

پزشک با توجه به تشخیص خود می گوید که با توجه به طبع بدن و شرایط بدنی آیا این خون باید خارج  شود یا خیر. اگر این خون توسط تیغ و خراش روی پوست خارج شود، حجامت تر و اگر خارج نشود حجامت خشک می باشد. قبل از انجام حجامت بهتر است طبع و مزاج شما تشخیص داده شود که کارشناسان ما در طب سنتی طنین زندگی می توانند این کار را به راحتی با روش های مزاج شناسی برای شما انجام دهند.

مشاوره حجامت در طب سنتی

حجامت درمان انواع بیماری هاست...

اگر دوست دارید حجامت را برای درمان یا پیشگیری از بیماری ها به کار ببرید پیشنهاد می کنیم حتما قبل از آن مزاج و طبع خود را شناسایی کنید. برای دریافت مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب طب سنتی طنین زندگی تماس بگیرید

انواع حجامت با توجه به طبع و مزاج افراد مختلف

انواع حجامت در طب سنتی طنین زندگی با توجه به طبع و مزاج افراد

حجامت انواع مختلفی دارد.

حجامت خشک و حجامت تر

حجامت با بادکش همان حجامت خشک است

حجامت بادکش همان حجامت خشک است.حجامت با توجه به طبع افراد به چهار دسته تقسیم می گردد. حجامت سرد و تر | حجامت گرم و خشک | حجامت گرم و تر | حجامت سرد و خشک .

حجامت  گرم که بادکش در آن با شعله انجام می گردد و حجامت سرد که بادکش در آن بوسیله ی دستگاه برقی انجام می گیرد.

حجامت تر حجامتی است که عمل خون گیری در آن انجام می شود ولی حجامت خشک فقط بادکش دارد.

اگر حجامت را برای عمل پیشگیرانه انجام می دهید که توصیه ی ما هم همین است، بهتر است خونگیری از بین دو کتف انجام شود و حجامت در فصل بهار و پاییز انجام گیرد. اما اگر هدف از حجامت، درمان باشد، با توجه به طبع و مزاج خود که تشخیص باید داده شود، می توانید در تمام فصول سال اقدام کنید.

چرا باید حجامت کرد؟

چرا باید حجامت کرد؟

حجامت در طب سنتی و حتی حجامت طب ایرانی یا چینی و دوران باستان جایگاه ویژه ای دارد. البته بعد از ظهور اسلام نیز این کار بسیار رواج پیدا کرد. حجامت را برای پیشگیری و درمان به کار می برند اما باید دید که آیا حجامت مفید است؟ چرا باید حجامت کرد و اساسا برای چه مشکلات و بیماری هایی می توان حجامت انجام داد؟

در کل هر بیماری یا مشکلی که در بدن انسان نمایان می شود، ناشی از زیاد شدن سم در بدن و در آن ناحیه است. خون نقش مهمی در حمل و نقل عوامل بیماری زا و رساندن آن ها به اعضای بدن دارد. وقتی بتوان از یک طریقی جلوی پیش رفتن این عوامل در خون را گرفت، قائدتا عامل بیماری زایی وارد آن عضو نخواهد شد. پس تا اینجا دانستیم که حجامت مفید است. اما علم پزشکی بر پایه ی داروهای شیمیایی همیشه حجامت یا زالو درمانی را رد می کند و تحلیل آن همیشه این است که اگر قرار بر صاف کردن خون باشد می توان از طریق اهدای خون این کار را انجام داد اما این نکته را مد نظر قرار نمی دهد که اهدای خون از سرخرگ و خون تصفیه شده انجام می شود ولی حجامت از سیاهرگ و خون کثیف انجام می شود. حجامت می تواند فشار کار ریه و کبد را تا حد زیادی کاهش دهد و با این کار کمک شایانی به بهبود عملکرد کبد و ریه کند.

اگر حجامت نقش پیشگیری از بیماری ها را داشته باشد می توان آن را در فصل بهار و پاییز انجام داد که در بالا ذکر شد. اما اگر بخواهیم از آن بعنوان درمان بیماری ها استفاده کنیم، باید قبل و بعد از آن حتما نکات مهمی که پزشک طب سنتی می گوید را رعایت کرد. اگر دچار بیماری های زیر هستید باید بدانید که با انجام حجامت به راحتی قابل درمان هستند:

  • چربی خون بالا که از بیماری های شایع در میان جوانان و افراد مسن می باشد که علت اصلی آن عدم رعایت رژیم غذایی و عدم تحرک است.
  • دیابت غیر وابسته به انسولین
  • سردردهای میگرنی و عصبی که میزان آن در جامعه روز به روز در حال افزایش است
  • بیماری های پوستی
  • پسوریازیس که از بیماری های خود ایمنی است.
  • آلرژی های فصلی و غذایی
  • اعتیاد به مواد مخدر یا سیگار
  • بیماری های غدد و عفونی
  • انسداد عروق کرونر

و بسیاری از بیماری های دیگر که با روش های حجامت خشک یا تر در افراد مختلف قابل درمان هستند. تنها یک بار انجام حجامت نتیجه نمی‌دهد و لازم است به طور مداوم اجرایی شود. حجامت جزو درمان‌های اصولی پوست محسوب نمی‌شود و به علت قدمت آن برخی از پزشکان تمایل به انجام چنین نوع درمان‌هایی دارند.

حجامت از دیدگاه مجموعه طنین زندگی

حجامت از دیدگاه طنین زندگی

اگر دوست دارید حجامت را برای درمان یا پیشگیری از بیماری ها به کار ببرید پیشنهاد می کنیم حتما قبل از آن مزاج و طبع خود را شناسایی کنید تا بتوانید قبل و بعد از حجامت نکات مهم آن را رعایت کنید. حتی ممکن است با توجه به شرایط بدنی و طبع تان نیاز به انجام حجامت نبوده و بتوانید با مصرف مکمل ها و دمنوش های خاص، طبع خود را تغییر یا بهبود ببخشید.

مجموعه ی طب سنتی طنین زندگی با داشتن مشاوران متخصص و حرفه ای در زمینه ی طبع و مزاج شناسی و زبان شناسی وضعیت طبع شما را بررسی کرده و حجامت صحیح را به شما پیشنهاد می دهند.

این مجموعه علاوه بر مبحث بکار گیری حجامت در سلامت جسم، برای بیماری ها و مشکلات عمده ای که در بین عموم شایع است، با برنامه ریزی غذایی و مصرف دمنوش های درمانی، بیماری شما را به سمت بهبودی بیشتر سوق می دهند.

طنین زندگی از طریق دمنوش های ۱۰۰ درصد گیاهی توانسته است بسیاری از مراجعین خود را که با بیماری های خاصی درگیر بوده اند، از نظر جسمی یا روحی بهبود ببخشد و این کار در سایه ی دمنوش های کاملا گیاهی این مجموعه و مشاورین خبره انجام می شود.

وکلام آخر

بسیاری از مشکلات و بیماری های روحی و جسمی در بدن انسان به خاطر عدم تعادل مزاج و طبع می باشد. شاید شما طبع اصلی بدن تان گرم و خشک یا صفراوی باشد ولی بخاطر عدم رعایت در مصرف غذا ها کم کم به بلغم تبدیل شده باشید. به اصطلاح می گویند که بلغم بر شما غلبه کرده است. اگر می خواهید چنین اتفاقی نیفتد و به طبع ذاتی و اصلی خود بازگردید، پیشنهاد می کنیم ابتدا توسط کارشناسان مجموعه ی طنین زندگی مشاوره شوید تا طبع اصلی شما کشف شود و سپس با رژیم های غذایی و مصرف دمنوش های گیاهی زیر نظر متخصصان و مشاوران این مجموعه، آرام آرام به طبع اصلی خود بازگردید و بیماری ها را از خود دور کنید.