یکی از روش های جایگزین در پزشکی، به کار بردن بادکش درمانی است که در این روش مکش توسط فنجان های مخصوص ایجاد شده و منجر به بهتر شدن جریان خون شده و هم چنین باعث درمان بسیاری از بیماری ها می شود.

در کشور های آسیایی، مردمان بومی هر کشور از فواید بی نظیر بادکش درمانی اطلاع داشتند؛ در نتیجه امروزه درمانگاه و کلینیک های بسیاری موجود هستند که این روش درمانی را به عنوان یکی از گزینه های مقابله با بیماری های مختلف در نظر گرفته اند. ولی ابتدا بهتر است با پزشک متخصص خود در مورد بیماری تان مشورت کنید که آیا این روش درمانی برای شما مناسب است و در صورتی که این روش برای شما اجرایی باشد، می توانید اقدام به انجام این نوع درمانی کنید که توسط پزشک متخصص این عمل انجام پذیر است که در غیر این صورت، بهبودی کامل احساس نمی شود.

در حقیقت درمان بیماری توسط بادکش می تواند با خیلی از علائم مقابله کند که این درمان در حقیقت از هزاران سال پیش وجود داشته است. امروزه نیز این روش در مکان های مختلف جهان مورد استقبال قرار گرفته است؛ چرا که بادکش درمانی یکی از طبیعی ترین روش های درمانی برای بیماری ها می باشد. هم چنین در بسیاری از کلینیک ها و بیمارستان ها، این نوع خدمات را از یک درمان ساده بیشتر مورد استقبال قرار می دهند.

در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا مزایا و هم چنین خواص و انواع بادکش درمانی را در اختیار شما قرار دهیم.

اصلی ترین روش های بادکش درمانی

اصلی ترین روش های بادکش درمانی در طب سنتی
 • بادکش خشک

انجام بادکش درمانی به این صورت است که در ابتدای کار، فنجان را بر روی نقاط استراتژیکی خاص پوست قرار می دهند و با تولید مکش در فنجان مخصوص، باعث بهبود هر چه سریع تر جریان خون در محل آسیب دیده و ترمیم بافت ها و هم چنین تحریک آن ها می شود که این عمل توسط پزشکان متخصصی که دانش انجام این کار را دارند، انجام می شود. در حقیقت متخصصان، یک جسم آتش زا را در داخل فنجان قرار می دهند و در مرحله ی بعدی سریعا فنجان را روی پوست قرار می دهند که این روش باعث سوزش پوست می شود. در حال حاضر، درمان گران از فنجان های لاستیکی استفاده می کنند.

فنجان های سیلیکونی این امکان را می دهد تا متخصص بتواند طی جلسه درمان بر وضعیت پوست تان نظارت داشته باشند و انعطاف پذیر بودن این فنجان ها باعث می شود که متخصص بتواند در صورت لزوم از روش ماساژ درمانی نیز استفاده کند.

 • بادکش خیس | بادکش مرطوب

یکی از متنوع ترین ترین مدل درمان های فتوتراپی، انجام بادکش مرطوب است که استفاده از این روش شامل بریدن قسمتی از پوست می باشد تا از این طریق بتوان سموم موجود در خون را از بدن خارج کرد. انجام این روش به این صورت است که متخصص شما تعدادی فنجان را بر روی پوست به مدت چند دقیقه قرار می دهند که این کار منجر به بلند شدن، قرمز شدن و حتی در بعضی اوقات باعث تاول زدن پوست می شود. سپس درمانگر با استفاده از یک چاقوی جراحی، قسمتی از پوست تاول زده و قرمز شده را برش می دهد و یا بخش کوچکی از پوست را می برند. بعد از آن، با استفاده از یک فنجان جدید و قرار دادن آن روی همان منطقه، سموم را با مکش دفع می کنند.

در آخر برای این که بتوان از عفونت های احتمالی در بدن جلوگیری کرد، متخصص باید از مواد استریلیزه و هم چنین ماسک و دست کش مناسب استفاده کند. سپس مکان درمان شده را به طور کامل و دقیق تمیز کرده و باند پیچی کند و در نهایت آن محل را آغشته به یک پماد ضد عفونی کند. در این صورت زخم ها حداکثر طی ۱۰ روز آینده به طور کامل بهبود یافته و هیچ اثری از زخم باقی نمی ماند.

 • انجام بادکش به همراه طب سوزنی

خیلی از متخصصان نیز امکان دارد از ترکیب دو روش درمانی طب سوزنی و بادکش استفاده کنند که هر دو این روش ها بر پایه ی اصول چینی می باشند و از این طریق باعث به جریان افتادن انرژی زندگی می شود. در ابتدای کار، متخصص سوزن های مخصوص را بر روی مناطق مورد نظر پوست وارد می کند نو بعد از آن فنجان ها را بر روی محل قرار می دهد و شروع به انجام مکش می کند. ترکیب این دو روش سوزن و مکش، درمان را سریع تر و موثر تر می کند. متخصص برای این که از احتمال ایجاد عفونت های پوستی جلوگیری کند، حتما می بایست از سوزن های جدید و استریل شده و تمیز و هم چنین فنجان های استریل، استفاده کند تا در این صورت درمان به بهترین شکل انجام شود.

شما باید این را در نظر داشته باشید که در طی بادکش درمانی، امکان دارد که شما کشیدگی و سفتی پوست را در محلی که درمان صورت می گیرد، احساس کنید. هم چنین بعد از انجام یک جلسه درمان، عفونت های پوستی بسیار کاهش می یابد. توجه داشته باشید که این روش نیز همانند دیگر روش های درمانی ممکن است عوارض جانبی را به همراه داشته باشد که البته با توجه به شدت وضعیت پزشکی شما، امکان دارد که پوست تان قرمز و کبود شود. اگر سریعا پوست شما کبود شود، امکان دارد که علائم تیره تری را نیز به همراه داشته باشید. برای کنترل و هم چنین کاهش اثر قرمزی پوست تان، متخصص امکان دارد از یخ برای کاهش التهاب استفاده کند. در اکثر مواقع، این علائم بعد از چند روز کاملا بهبود می یابد.

مشاوره بادکش درمانی در طنین زندگی

طب سنتی طنین زندگی یکی از بهترین خدمات بادکش درمانی در اصفهان دارد شما دوستان عزیز میتوانید با تماس با کارشناسان طنین زندگی اطلاعات لازم را بدست بیاورید و مشاوره رایگان دریافت کنید و از خدمات ما استفاده کنید.

مهم ترین مزایای بادکش درمانی

مهم ترین مزایای بادکش در طب سنتی

یکی از ساده ترین درمان بیماری ها، استفاده از روش بادکش درمانی است. در این روش با قرار دادن فنجان ها بر روی پوست و مکش آن، خون در محل آسیب دیده به جریان می افتد. در ادامه چند مورد از مهم ترین مزایای بادکش درمانی را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

 1. سم زدایی بدن
 2. کاهش و درمان التهاب پوست
 3. جلوگیری از بیماری ها
 4. به جریان انداختن خون در بدن و نقاط آسیب دیده
 5. بهبود و بهینه سازی کلیه ها
 6. تحریک جریان خون و جلوگیری از لخته شدن خون
 7. کنترل سطح کلسترول خون و حفظ سلامتی قلب و عروق
 8. جلوگیری و درمان دیابت یا قند خون
 9. کاهش درد ناشی از التهابات و یا بیماری های مختلف
 10. سلامتی بدن و ایجاد احساس تازگی و طراوت در بدن
 11. ایجاد آرامش و کاهش استرس
 12. بهبود جریان خون در سر و کاهش سر درد
 13. بهبود متابولیسم بدن
 14. تحریک بافت بدن و درمان سیستم عصبی با ماساژ عمیق بافت ها

توصیه ها لازم برای بادکش درمانی

توصیه ها لازم برای بادکش درمانی در اصفهان
 • بسیاری از پوست هایی که حساس هستند، امکان دارد پس از بادکش درمانی احساس ناراحتی کنند؛ در نتیجه خود را باید از قبل برای تحمل درد آماده کرده باشید.
 • برخی از افراد امکان دارد که به برخی از دستگاه ها آلرژی داشته باشند؛ پس بهتر است که قبل از درمان، تمام دستگاه ها استریل شوند
 • قبل از انجام بادکش درمانی ، ابتدا مطمعن شوید که شخص مورد نظر در این زمینه تخصص کافی را داشته باشد و یا تحت نظر پزشک باشد تا از عوارض جانبی که ممکن است به همراه داشته باشد، در امان بمانید.

سخن پایانی

بادکش در طب سنتی

درمان بیماری ها با استفاده از بادکش درمانی، یکی از بهترین و طبیعی ترین روش ها می باشد که به بهبود هرچه سریع تر و بهتر بیماری کمک می کند. در این مقاله سعی کردیم تمامی نکاتی که مربوط به بادکش درمانی است و هم چنین راز هایی که در این مورد تا بحال نشنیده اید را به شما معرفی کنیم. طب سنتی طنین زندگی یکی از بهترین خدمات بادکش درمانی در اصفهان دارد شما دوستان عزیز میتوانید با تماس با کارشناسان طنین زندگی اطلاعات لازم را بدست بیاورید و از خدمات ما استفاده کنید. اگر سوالی دارید و می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید، پیشنهاد می کنم حتما در بخش نظرات سوالات خود را با ما در میان بگذارید. ممنونم که تا پایان ما را همراهی کردید.